Michal Šlesingr

Český biatlonista Adrenalinový nadšenec

Zjistěte víc
O mně

Pojďme se seznámit.

Profile Picture

Profil

  • jméno: Michal Šlesingr
  • přezdívka: Boušek
  • datum narození: February 3, 1983
  • bydliště: Letohrad
  • klub: SKP Körnspitz Jablonec nad Nisou
  • lyže & boty: Rossignol
  • hole: Leki
  • zbraň: Anschütz
  • oblečení: Atex, Alpine Pro

Život v několika řádcích

Svou životní cestu jsem začal 3.2.1983 v Ústí nad Orlicí, kde se na mě těšili jak rodiče Eva a František, tak sestra Eva. Již od věku batolecího jsem byl “lehce hyperaktivní”, což se se mnou tak trochu táhne. V roce 2012 jsem se oženil se svou krásnější polovičkou Petrou a dcera Victoria se nám narodila v roce 2013.

Po bezstarostném dětství a dokončení základní školy v Letohradě jsem pokračoval ve studiu na SPŠ v Letohradě, kde mi díky mým tehdejším výsledkům a přístupu ke sportu byl poskytnut individuální plán, který mě dovedl až k úspěšné maturitě v roce 2004. Tou dobou jsem již vozil medaile z juniorských Mistrovství světa a Evropy v biatlonu, ze sportu, kterému jsem přičichl již asi v 10 letech. Nejprve jsem byl členem KB OEZ Letohrad, po přechodu do seniorské kategorie hájím barvy klubu SKP Jablonec nad Nisou. Od sezóny 2004-2005 se již pravidelně zúčastňuji takřka všech závodů světového poháru a všech závodů MS a OH.

Mezi mé další záliby patří na cestách počítač, na kterém koketuji s tvořením webových stránek, s grafikou. Ve volném čase potom převážně adrenalinové aktivity jako BASE skákání, parašutismus, potápění. Bohužel z nedostatku volného času jsem musel další aktivity mezi které patřilo lezení nebo třeba divoká voda dočasně pověsit na hřebík. Kéž bych měl více času na tyto adrenalinové sporty, ale biatlon si vyžaduje většinu většinu mého času a energie. Další aktivity jako horské kolo, kolečkové brusle atd. považuji spíše za tréninkové prostředky, než za aktivity které mi přináší mou dávku adrenalinu a endorfinů.

úspěchy

Radostná stránka kariéry

Kromě zdraví a toho že mám úžasnou a zdravou rodinu, což jsou nejcennější věci v životě, jsem také dosáhl dalších výsledků, které snad stojí za zmínku, ve sportu, který jsem si zamiloval.

Olympijské hry

Trojnásobná účast

Během mé kariéry jsem se účastnil her v Toríně 2006, Vancouveru 2010 a Sochi 2014.

Mistrovství světa

Kompletní sada medailí

Naše vítězství ve smíšené štafetě v Kontiolahti 2015 mi konečně vyneslo zlatou medaili. Společně se stříbrnou ze sprintu a bronzovou z vytrvalostního závodu v Anterselvě 2007 tak utvářejí kompletní medailovou "duhu".

Světový pohár

Šestnáctkrát na stupních vítězů

Kromě medailí na Mistrovství světa jsem se na stupně vítězů postavil i v dalších závodech Světového poháru. 9 krát třetí, 6 krát druhé a jedno vítězství znamenají celkem 16 umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru v mé kariéře.

Juniorská léta

Téměř zapomenuté "dětské úspěchy"

Vícero medailí z juniorských Mistrovství světa a Evropy včetně mistrovských titulů.

Sociální sítě

Novinky na sociálních sítích

Nezapomeňte sledovat můj Facebook a Instagram, aby Vám nic neuniklo.

Náš partner Viessmann Česká republika nás požádal o krátké vstupy do jejich FB studia, původně jsem si zamluvil Oberhof, ale protože se ostatní Petr Slavikovi rozutekli a nemají vousy, tak jsem si to odmakal už tady v Ostersundu. No a přece jim to nedáme jen tak a seriózně, že jo! :D Na dnešek se teda bohužel trochu oteplilo a napadlo, takže na traťi to bylo znatelně náročnější. Bohužel jsem si první nezvládnutou stojkou ustřelil možnost pomýšlet na lepší umístění. Alespoň to, že jsem se udržel a nesložil na druhou polovinu položek, a že jsem jakš takš bojoval na trati, mi po závodě dodalo trochu optimismu. Takže příště prostě líp! :)

30.11. na

No, není důvod se vymlouvat, dnes se mi premiéra v singlu moc nevydařila. Byl to slušnej nářez, asi i o něco větší, než jsem čekal a nedokázal jsem si s tím určitě možná tak úplně poradit. No nebudu do toho raději zabrušovat, abych pak nemusel vybrušovat, prostě a jednoduše, tady máte na zlepšení nálady video o videu, jak se vytvářela olympijská kolekce a její prezentace. ALPINE PRO a kluci a holky kteří to mají na svědomí si s tím poradili o kus líp a zadařilo se jim! ;)

26.11. na
img
9.11. na

Nejspíš jste zaslechli šuškandu, že do letošní sezóny vyrazíme s novým servisním kamionem? Pokud jste ho ale ještě něviděli, mrkněte na video ČT, kde Vám Tom Zidek zprostředkuje krátkou prohlídku. ;)

7.11. na

Už jste viděli jak se náš masér Tomáš Bláha připravuje na Mr Olympia, nicméně tentokrát si laťku nasadil ještě výš! Na soustředění v Pokljuce se mnou vyrazil na odpolední trénink a protože to bylo jeho "kolečkové poprvé", tak jsem vzal s sebou #GoPro, kdyby z toho třeba něco bylo. Šipi byl při chuti a okamžitě rozpoznal svůj lyžařský talent. Nedalo mu to, a vytyčil si další cíl, OH v Pyeongchangu! Na závěr zanechal i krátký vzkaz pro Martina aby měl šanci se na něho trochu připravit. You have already seen our massage therapist Tom Bláha preparing for Mr Olympia but this time he pushed his goals even further. On training camp in Pokljuka he joined me for one easy afternoon roller ski training and because it was his first time on roller skis I took my camera just in case something is going to happen. He instantly recognized his talent for skiing and he set up new goal. Games in Pyeongchang! At the end he also sent his message to Martin Fourcade so he has a chance to prepare for tough race. #GoPro #ManFromTheSpace #AlmostCrashed #ButSurvived GOHD.cz

1.11. na

Momentálně jsme na soustředění ve finské Imatře a protože k serveru neodmyslitelně patří dlouhé večery, tak jsem začal dělat pořádek na disku. V haldách fotek a videí jsem tak postupně zavzpomínal na letošní rok a protože se mi ještě nepodařilo nic sestříhat z letošního zářijového výletu, tak tohle je nejlepší jumpík, který jsme tam střihli. We are now training in Imatra in Finland and because there are long lasting evenings I started to sort out the mess on my hard drive. I enjoyed those flashbacks and because I still didn't cut any video from September trip here is the best jump we did there. #campione #basejump #gopro #lagodigarda GOHD.cz

31.10. na
img

Na soustředění polykáme poslední tréninky a zítra hurá domů. Tak akorát, aby člověk stihl jít v sobotu k volbám. Nojo, ale.. KOHO VOLIT? Mám 3 strany, které jsou z mého pohledu pro mne volitelné. Kéž bych ale měl stejně jasno, jako se stranami, které nevolit. Tradičně zahodím lístky komunistů, populistů a STBáka Bureše, přičemž si jistě ještě ulevím peprným slovem. Zároveň bych si ještě dovolil poupravit mé tehdejší prohlášení na adresu Miloše Zemana. Kdysi jsem řekl, že je pro mne nejprolhanějším politikem ze všech. Nicméně Miloši sorry, už dávno jsi až druhej, možná dokonce třetí, ale stále je to bedna, tak nezoufej! ;) Netušil jsem tehdy, jakého oprásklého sedmilháře budeme mít na financích. Že se tam s koblihou a heslem "Všeci kradnů!" nakonec dostane Andy, člověk kterej ve světle toho hesla nejspíš jede na vlně "Podle sebe soudím tebe!". Ale neboj Andy, všichni nejsou grázlové jako ty a nenechaj se koupit koblihou a jediným argumentem o účelovce a kampani. Věřím že i lidé, kteří ti to kdysi hodili tě už prokoukli a změní názor. Ano, bude líp, ale jedině bez tebe! Tak pojďte všichni k volbám a přeju Vám dobrou a snad i šťastnou volbu.

19.10. na
img

Je to malý, černý a umí to panáčkovat, co to je? Nový #GoPro #HERO6 toho ale umí ještě mnohem víc! 4K ~ 60 FPS a 1080p dokonce při 240 FPS! Na tyhle slowmo se fakt těším! Stabilizace, 3x rychlejší WiFi pro přenos obsahu do mobilu a další jsou jen drobečky z tohodle povedenýho dortu, kterej mi kluci z GOHD.cz přivezli!

28.9. na
img

Pokud máte rádi biatlon a chcete zkusit na vlastní kůži, jak "snadné" je na střelnici uklidnit tělo i mysl, máte jedinečnou možnost 23. září na Prague Sport Games! Nebuďte bačkory a přijďte si nejen biatlon zkusit k nám do OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra ve Stromovce. ;)

14.9. na

Tak Vám přátelé děkuji za rady, byť mi to moc neusnadnily. To proto, že jsem si uvědomil nemožnost zavděčit se všem. Šel jsem na to tedy šalamounsky a vybruslil ze situace desetidenním strništěm, které považuji za rozumný kompromis. Do hladka jsem se neodvážil ze strachu o přílišné omlazení, již teď si připadám jako zajíček. 😂

17.8. na
img

Dilema dnešního dne? Oholit či neoholit? Dolů to #OneBlade zvládne za pár vteřin, ale než to vyroste, tak to chvíli trvá.. #rumcajz #dovanocbytomelodorust Philips ČR

15.8. na

Nejen biatlonisté se ve Francii připravují na olympijskou sezónu. V následujícím krátkém sestřihu ze včerejšího odpoledne (klika že Adam Vaclavik vzal #gopro) můžete vidět našeho maséra Tomáš Bláha, jak se připravuje na jeho vrchol, Mr. Olympia. Jelikož opakovaně prokazuje vysokou kvalitu při jeho vystoupeních, přemýšlíme o tom, že mu založíme youtube kanál. Aby na to přistoupil, potřebuje však dostatečně promasírovat sebevědomí, tak nebuďte v komentářích skromní. ;) Not just athletes preparing for olympic season are working hard in France. In this short cut from yesterday you can see our massage therapist Tomas Bláha in his preparation for Mr. Olympia LLC. As he is regularly showing hight quality in his entertaining sessions we are considering opening youtube channel for him. He just needs some ego massage to agree with that so don't hesitate in comments. ;)

6.8. na

What else you can do in Vysočina Arena beside roller skiing? You can explore MTB trails and meet our photographer slavikpetrcom with his equipment set up on #MitasChoice section.

20.7. na

Včera jsme začali další soustředění, tentokrát v Novém Městě na Moravě, a už teď jsem zas celej bolavej. Naštěstí mám k ruce vychytávky od GOHD.cz a Stablecam, abych si mohl všechny zážitky, které za to stojí zachovat. Můžu teď alespoň zavzpomínat na to, jak jsme s Emil Franěk neřešili, jestli nás na kopci ty nohy budou bolet nebo ne. #gopro #djimavicpro

11.7. na
partneři

Důležití lidé a značky, které mi pomáhají na mé cestě.

Kontakt

Rád si přečtu zprávu od Vás.

Mějte prosím na paměti, že žádosti o autogramy v rámci tohoto formuláře nejsou brány v potaz. Pokud máte zájem o podpisovou kartu, postupujte prosím dle návodu jak získat autogram.

Odesílám...
Zpráva byla odeslána, díky!